Tango Argentino

Tā ir deja.
Tā ir valoda bez vārdiem.
Dejojot tango, mēs paši rakstam savus stāstus, savus dzejoļus...
par priekiem un bēdām
par laimi un sāpēm
par mīlestību un kaisli.

Gunta Prūsāne

Sāku dejot tango pavisam nejauši. Vienmēr esmu gribējusi dejot! Doma bija dejot salsu... Bet Argentīnas Tango atrada mani pirmais un mani apbūra. Mācījos dejot pie daudz dažādiem pasniedzējiem, gan Latvijā, gan braukājot pa pasauli un piedaloties dažādos Tango festivālos. 

Kā Tango dejotājai, man nav svarīgi, kādus soļus un cik figūras otrs cilvēks zina, bet gan muzikalitāte, radošums un dejas kvalitāte.

 Tāpēc es, kā Tango pasniedzēja, pievēršu vairāk uzmanības vadības pamatprincipiem, tehnikai, stājai, līdzsvaram un muzikalitātei. Tieši šie aspekti, manuprāt, ir svarīgi, lai jaunais dejotājs izjustu brīvību un vieglumu savā dejā. 

Aigars Strežs

Tango ir deja sirdij un dvēselei, tango ir deja sev un partnerim, tango ir deja mums visiem. Tango spārno, un tam ļaujoties paveras burvīgs lidojums visumā, esot daļai no tā un saplūstot ar to. 

 

Dejoju Argentīnas tango kopš 2008. gada. Kopš 2011. gada palīdzu šo burvīgo deju apgūt arī citiem. Šobrīd izbaudu dejas burvību gan šeit Latvijā, gan arī regulāri apmeklējot dažādus tango pasākumus citās valstīs.

 

Argentīnas tango ir sociāla deja, un tā atšķiras no visām pārējām dejām, tāpēc neatkarīgi no tā vai iepriekšēja dejošanas pieredze ir, vai arī tādas nav, Argentīnas tango jāsāk apgūt no pamatiem.

 

Savā būtībā Argentīnas tango nav sarežģīta deja, bet prasa pacietību, lai spētu ļauties izbaudīt tās neizsmeļamo valdzinājumu.